M. Dargužaitei – maksimalus 60 proc. priedas prie algos. Pinigai – ryte, o ar bus kėdės?

Net ir neturint didelės patirties valstybės tarnyboje, galima tikėtis ne tik puikaus atlyginimo, bet ir solidžios priemokos. Tai savo sprendimu įrodė premjeras Saulius Skvernelis, nuo pat pirmos darbo dienos, kaip pavyko išsiaiškinti portalui LRT.lt, mažesnį nei trejų metų darbo stažą valstybės tarnyboje turinčiai vyriausybės kanclerei Mildai Dargužatei skirdamas maksimalų priedą prie algos – informuoja LRT.lt

Vyriausybės kanclere S. Skvernelis ją paskyrė 2016 m. gruodžio 14 d. Ir iškart nusprendė: „Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatymo 26 straipsniu, nustatau nuo 2016 m. 14 d. vyriausybės kanclerei Mildai Dargužaitei už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą 60 procentų pareiginės algos dydžio priemoką“.

Kaip praneša LRT.lt priemokos prie algos, vos tik pradėjus dirbti, paprastai skiriamos kur kas menkesnės, nei S. Skvernelis atseikėjo M. Dargužaitei. Iš pradžių skiriama 20 procentų, po metų kartais priemoka padidinama, o kartais ir ne.

Po pokalbio su LRT.lt kanclerė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje parašė, kad jos atlyginimas, atskaičiavus mokesčius, daugiau nei 2 tūkst. eurų. Bet apie maksimalią priemoką nuo pat pirmos darbo dienos M. Dargužaitė net neužsiminė.

Na va, nepraėjo nei mėnuo ir jau gavau iš žurnalistų patį opiausią valstybei klausimą, kurio iš karto tikėjausi – kiek gi aš dabar uždirbu? Tai nėra jokia paslaptis: mano, kaip Vyriausybės kanclerės, atlygis „į rankas“ yra 2,062.94 eurų per mėnesį. Pirmų savaičių vidutinis darbo grafikas: 7:00- 23:00.

Vėliau Žinių radijui, į klausimą, kas ten per žaidimai su tais priedais vyksta, M. Dargužaitė pripažino, kad priedai irgi nėra skaidriai būtinai skiriami, tikrai ne pagal kompetenciją ir rezultatus, ir nuopelnus. Tačiau tikino, kad skaičius, kuriuos ji pateikė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje yra su priedais. Vyriausybės kanclerė teigė, jog visuomet reiktų žiūrėti į pilną atlyginimą ir apskritai sistemą pačią kurti tokią, kad būtų motyvuojanti dalis, kuri fiksuota o priedus duoti už konkrečius rezultatus, ne taip kaip yra daroma dabar. Aiškėja, jog naujoji vyriausybės kanclerė pasikuklino ir apie maksimalią priemoką nuo pat pirmos darbo dienos net neužsiminė o priedus duoti ar imti tik už konkrečius rezultatus ji linkusi avansu. Pinigai – ryte, o ar bus kėdės?

Premjero atstovas portalui LRT.lt patvirtino, kad, gavusi solidžią priemoką prie algos, naujoji vyriausybės kanclerė neliko skolinga – pasinaudojo jai, kaip kanclerei, priskirta teise skirti vyriausybės vadovo patarėjams priemokas prie algų ir skyrė jas taip pat pačias didžiausias. Visiems premjero patarėjams nuo pat darbo pradžios jo komandoje bus mokamos 60 proc. priemokos.

Žinių radijas “Dienos klausimas”

A.     Perednis: „Kas ten per žaidimai su tais priedais vyksta?“

M. Dargužaitė: „Čia yra iš tikrųjų kita problema, kad tie priedai irgi nėra skaidriai būtinai skiriami, tikrai pagal kompetenciją ir rezultatus, ir nuopelnus – jie yra dažniausiai naudojami tam, kad bent jau kažkokį padorų atlyginimą mokėti žmogui, kurį bandome prisitraukti. Skaičiai kuriuos aš buvau pateikus, tai yra su priedais. Tiesa pasakius kaip lyginasi su kitais atlyginimais kitose įmonėse ir įstaigose, taip visuomet reiktų žiūrėti į pilną atlyginimą ir apskritai sistemą pačią kurti tokią, kad būtų motyvuojanti dalis, kuri fiksuota o priedus duoti už konkrečius rezultatus, ne taip kaip yra daroma dabar.“

M. Dargužaitei – maksimalus 60 proc. priedas prie algos

Ar aukščiausieji tarnautojai uždirba per mažai?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *